Zomers genieten met Looye Honingtomaten

Niets schreeuwt zomer zoals de smaak van rijpe tomaten en dan hebben we het natuurlijk over de iconische Looye Honingtomaten. Heerlijk knapperig, vol van smaak en perfect om te delen tijdens een zonnige brunch, apero of picknick in het park.

Twee foodies, Ellen Van Gool (@kokerellen) en Charlot Pauwels (@cookalotbycharlot), gingen aan de slag met deze zomertopper en bedachten elk hun favoriete gerecht.

Van een Italiaanse klassieker met een zomerse twist tot hartige mini taartjes die iedereen wil proeven: deze recepten zijn verrassend eenvoudig, maar boordevol smaak.

Scarpaccia met Looye Honingtomaten en tomaten-ricottacrème en Mini Quiches met ricotta, tijm en Honingtomaten: zeg nou zelf… zou jij hiervan maar één hapje kunnen nemen?

 

Panzanella met Looye Honingtomaten, aardbei & burrata-recept Charlot Pauwels - cookalotbycharlot

 

Benodigdheden voor 2 personen

  • 2 tot 4 sneetjes brood (aanrader om met zuurdesem te werken) 
  • 1 bakje Looye Honingtomaten
  • 1/2 rode ui
  • 1 el kappertjes
  • 100g aardbeien 
  • 1 bol burrata
  • Balsamicoazijn 
  • Olijfolie
  • Peper/zout/look
  • Verse basilicum

 

Bereiding

  1. Snijd het brood in croutons. Doe ze in een kom en doe er een klein scheutje olijfolie bij en kruid met peper, zout en lookpoeder. Hussel goed door elkaar en bak ze krokant in de airfryer (10-15min op 185 graden).
  2. Snijd daarna de Looye Honingtomaatjes middendoor. Pel en snijd de rode ui in dunne, halve ringen. De aardbeitjes snijd je best in vieren. 
  3. Meng de tomaatje, rode ui, aardbeitjes met een lepel kappertjes en doe er 1 el balsamicoazijn en 2 el olijfolie bij. Meng dit goed door elkaar.
  4. Serveer de basis van de salade op een mooie schaal. Doe er de broodcroutons bij en meng nog eens op de schaal. Leg er daarna de burrata op en trekt wat uit elkaar. Werk af met nog wat extra vierge olijfolie en grof gehakte, verse basilicum.

 

 

Mini quiches met Looye Honingtomaten, ricotta & tijm - recept Ellen Van Gool - Kokerellen

 

Benodigdheden voor 12 taartjes

  • 6 eieren
  • 150 g ricotta
  • 50 g Parmezaanse kaas (optioneel)
  • 1 tl verse tijmblaadjes
  • 180g Looye Honingtomaten
  • 12 plakjes bladerdeeg (of 2 rollen)
  • Zout & peper

Bereiding

  1. Verwarm oven op 200°C. Vet een muffinvorm in.
  2. Bekleed elk vakje met bladerdeeg.
  3. Klop eieren los, meng met ricotta, kaas, tijm, zout & peper.
  4. Snijd 6 Looye Honingtomaten doormidden (voor bovenop), de rest in stukjes en meng door het ei.
  5. Vul de vormpjes (niet te vol) en leg op elk een halve tomaat.
  6. Bak 20-25 min tot goudbruin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
Slow aging en skincare stacking: consumenten gaan veroudering preventief tegen
In een tijd waarin gezond ouder worden centraal staat, verschuift de focus in beauty en wellness van quick fixes naar slow aging: een doordachte, preventieve benadering die veroudering aanpakt nog vóór deze zichtbaar wordt. Parallel zien we de opkomst van skincare stacking, waarbij consumenten levensstijl, huidverzorging en supplementen slim combineren voor langdurige gezondheid van huid en lichaam. Maar zijn dit louter marketingclaims, of steunt deze aanpak op wetenschap? Om dat te toetsen, spraken we met een R&D-specialist en een doctor in de dermatologische wetenschappen.
press.oserieux.be
Website preview
Website preview
Eerste indoor Winter Fair van Brussel opent de deuren in Tour & Taxis
Tour & Taxis blaast dit jaar de winterse magie nieuw leven in met de allereerste volledig overdekte Winter Fair van de hoofdstad. Jong en oud kan er genieten van lokale ambacht, smakelijke specialiteiten, entertainment en winterse beleving. En dat allemaal binnen de iconische setting van Tour & Taxis.
press.oserieux.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over oSérieux! PR & Events

Neem contact op met

p/a Silversquare Zaventem Ikaroslaan 1 1930 Zaventem Affiliate partner of Omnicom Founding partner of Desmos

+ 32 475 773 883

info@oserieux.be

www.oserieux.be