Belgen houden van confituur 

En aardbeien blijft de absolute favoriet! 

Belgen zijn dol op confituur, daar bestaat geen twijfel over. Uit recent onderzoek van iVOX in opdracht van Belgisch confituurfabrikant Materne blijkt dat meer dan de helft van de Belgen (54%) minstens één keer per week confituur eet. En welke smaak steekt er met kop en schouders bovenuit? Jawel: aardbeien! ​

Meer dan de helft van de Belgen (54%) eet minstens één keer per week confituur en bijna de helft daarvan is dol op ​ aardbeien!

 

Bijna de helft van de confituurliefhebbers (42%) kiest aardbeien als absolute favoriet, gevolgd door kersen (8%), abrikozen (8%), blauwe bessen (6%) en sinaasappel (6%). Er bestaan ook duidelijke smaakverschillen tussen Vlamingen en Franstaligen. Zo geven Vlamingen de voorkeur aan 4vruchten (35% tegenover 23%), kersen (34% tegenover 21%) en woudvruchten (25% tegenover 20%). Franstaligen kiezen dan weer vaker voor frambozen (27% tegenover 21%) en bosbessen (21% tegenover 15%).

 

Confituur op de boterham blijft een klassieker

Voor heel wat Belgen roept een ontbijt met confituur warme herinneringen op aan gezellige familiemomenten of dat nu in de Ardennen was of aan onze Belgische kust. Een grote tas koffie, een vers sneetje brood en een flinke lepel aardbeienconfituur: een klassieker die generaties overleeft. Voor 3 op de 4 Belgen maakt een boterham met confituur zelfs standaard deel uit van het ontbijt. En 1 op 3 eet het zelfs meerdere keren per week.

3 op de 4 Belgen beschouwt een boterham met confituur als deel van het ontbijt.

 

Opvallend: Vlamingen eten vaker confituur tijdens de lunch (22% tegenover 13% van de Franstaligen), terwijl Franstaligen er sneller naar grijpen tijdens het vieruurtje – of zelfs bij het dessert.

Tussen nostalgie en nieuwe combinaties

Confituur is meer dan een fruitige toets op je sneetje brood, het roept ook herinneringen op aan vroeger. Bijna de helft van de Belgen kiest trouwens doelbewust voor een smaak die hen terugbrengt naar hun kindertijd. Toch staan vooral jongere Belgen ook open voor nieuwe, verrassende smaakcombinaties, zoals aardbei-framboos of een bosbessenmix. Oudere Belgen (55+) blijven dan weer liever trouw aan de klassiekers zoals kers en abrikoos.

50% kiest doelbewust voor een smaak die hen terugbrengt naar de kindertijd

 

Waar let de Belg op bij de keuze van een potje confituur?

Ben jij ook zo’n fervente etikettenlezer? Je bent niet alleen. Voor Belgen is het fruitgehalte het belangrijkste (85%), gevolgd door 100% natuurlijke ingrediënten (80%) en een gebalanceerde hoeveelheid suiker (71%). Ook lokaal geproduceerd (57%) en “Made in Belgium” (56%) scoren hoog. Biologische of ‘light’-varianten zijn dan weer minder belangrijk, slechts één op vijf Belgen beschouwt dat als een pluspunt.

Confituur is meer dan alleen broodbeleg

Hoewel drie op de vier Belgen ’s ochtends starten met een boterham met confituur, blijft het daar niet bij. Ook pannenkoeken (24%), pistolets (23%), croissants (17%) en zelfs yoghurt (16%) krijgen vaak een fruitige toets. En wat dacht je van confituur bij een stukje kaas? Eén op de acht Belgen zegt volmondig ja!

De voorkeur verschilt ook sterk naargelang regio of profiel:

  • Franstaligen kiezen vaker voor confituur bij hun pannenkoeken (27% tegenover 21%), terwijl Vlamingen het eerder op een croissant smeren (19% tegenover 13%).
  • Vrouwen eten doorgaans meer confituur op toast of crackers (29% tegenover 20% bij mannen) en combineren het ook vaker met kaas (16% tegenover 11%).
  • Mannen kiezen op hun beurt dan weer vaker pannenkoeken met confituur (27% tegenover 21%).

Twee merken springen eruit

Wie Belgische confituur zegt, denkt duidelijk aan twee namen: Bonne-Maman (14,3%) en Materne (20,5%). Al generaties lang zorgt Materne voor een fruitig accent op het Belgische ontbijt. Met een passie voor fruit, een sterke lokale verankering en een aanbod dat meegroeit met de smaak van de consument, blijft Materne dé referentie voor confituur in ons land.

Materne-infographie-NL.jpg

JPEG 5.5 MB

 

VOOR MEER INFO, NIET VOOR PUBLICATIE :

 

 

 

 

Share

Meest recente verhalen

Website preview
Website preview
voor de corporate girlies:
Rood neemt niet alleen de overhand op de catwalk, ook op de trottoirs. Wij stelden een gecureerde lijst van items samen voor corporate, fashion girlies:
press.oserieux.be
Website preview
Belgische première van Jonathan Larsons tick, tick… BOOM! in Brussel
Dit najaar brengt The Bridge Theatre een primeur naar Brussel: de allereerste Belgische productie van de meeslepende rockmusical tick, tick… BOOM!. Van Jonathan Larson, de legendarische maker van RENT, komt een rauw, eerlijk en hartstochtelijk verhaal vol dromen, twijfels en onvergetelijke muziek.
press.oserieux.be

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over oSérieux! PR & Events

Neem contact op met

p/a Silversquare Zaventem Ikaroslaan 1 1930 Zaventem Affiliate partner of Omnicom Founding partner of Desmos

+ 32 475 773 883

info@oserieux.be

www.oserieux.be